חסכון ואיפה כדאי לחסוך ? 

בעבר בעזרת פעילות שיווק מדהימה , ובעיקר  כי לא היה אפיקי השקעה אחרים . חסכנו כולנו כולל עבדכם הנאמן בבנק . אבל רפורמת בכר ותוצאותיה פתחו עולם חדש של אפשרויות לחסכון מהפקדה חודשית ועד הפקה חד פעמית . כיום חברות הביטוח ורוב בתי השקעות מציעים מגוון רחב של מסלולים לחוסך .
 
אז למה לא בבנק 
בגלל תשואה ( ריבית )  מובטחת אמנם מאוד נמוכה כ –  0.01% לשנה !! אבל מובטח , יתרון יחיד  הוא שהבנק רואה את החסכון אצלו ואלי משתמש בו לצורך נתינת מסגרת אשראי . אמנם אסור לבנק אבל ככה זה עובד ( השאלה האם זה שווה את זה ? )
מה היתרון בגופים חוץ בנקאיים ? 
תשואה  !!! כן חברים עולם אחר של תשואות דברים שלא הכרתם , מסלולים מדהימים , אפשרויות גיוון , נזילות , ניידות . 

אז מה לעשות עם הכסף ? 

קופת גמל 
בעבר אפיק חסכון המוביל ,וכיום בעקבות שינוי חקיקה וסגירת הכספים לגיל פרישה  
מתאים בעיקר לעצמאיים לזיכוי במס . הבעיה שמדובר בקופה לא משלמת על כל החסרונות אבל יש יתרונות אחרים בהעברה בין דורית . כיום יש מילארדי שקלים במסלול זה שמשלמים דמי ניהול גבוהים 

קרן השתלמות 
אפיק נהדר לעצמאיים בלבד , שכיר לא יכול בלי המעסיק . לאחר שש שנים הכסף נזיל ללא מס על רווחי הון במסגרת התקרה המותרת להפקדה  

קרן נאמנות  
תוכנית נהדרת לחסוך , מגוון מסלולים רחב , חו"ל , שווקים מתעוררים , נרדמים , שווקים נחים ומה לא , חסרון עצום כאשר מוכרים קרן נאמנות קורה אירוע מס , ואזי משלמים מס על ריווחי הון כיום 20% . כמוכן עמלות גבוהות של אחזקה . 

מניות 
עם ישראל אוהב להיות שם !!! , אך כדברי השיר של שלום חנוך " הציבור מטומטם לכן הציבור ישלם מה שבא בקלות באותה הקלות יעלם "  לעניות דעתי אפיק השקעה מדהים לטווחים ארוכים ,  ולאנשים שלא כל יום שהבורסה צבועה  אדום רצים למכור כאחוזי דיבוק .  בגדול אדם שמשקיע בבורסה – עדיף שיקנה תעודות סל ויבדוק בעוד חמש שנים לפחות ואז יראה את פירותיו . בעיה רצינית היא העמלות הגבוהות ( קניה ומכירה משמורת , עריכה ועוד ... ששוחקים עד דק גם אם יש רווחים )
בכל מקרה לא כתוכנית חסכון קצרת מועד אלא פשוט לטווח מאוד ארוך 

בתי השקעות 
המועדון של הגדולים באמת סף כניסה מינימלי של כ – 250,000 ₪ ומעלה , משיגים תשואות יפות אבל קיימים דמי ניהול גבוהים , עמלות אחזקת ניירות , עמלת משמורת ועוד כהנה וכהנה עמלות שונות ומשונות  . 

חברות ביטוח בשיתוף עם בתי השקעות או לא 
כלל עם בטוחה , הפניקס עם אקסלנס , מנורה טופ פיינס , מגדל קשת  הראל מיגוון ועוד  
הקימו מערך מקביל למערך הבנקאי שניתן לערוך בו תוכניות חסכון מכל הסוגים ,  הפקדה חודשית , חד פעמית , שילוב שלהם מסלול מניות 10% סולידי 40% חו"ל 10% צמוד מדד 10% מט"ח 10% איך שתרצה !!  התוכניות מתנהלות באמצעות החברות ומשיגות תשואות יפות של כ – 7% בממוצע  לשנה . 
בניגוד לקרן נאמנות ניתן לשנות מסלולים במהלך התוכנית , לא נחשב אירוע מס ולא משלמים מס רווחי הון . עמלה קבועה ואחידה . 

אז לסיכום גם אם אתה חוסך בהוראת קבע חודשית של 100 ₪ או מפקיד סכום חד פעמי של מיליון ₪  או 10000 ₪ , צא עשה סקר תבדוק אפשריות נגמרו הימים של רק בבנק , חברות ביטוח היום הם גופים פיננסים גדולים לא פחות מהבנקים  הם קנו קרנות פנסיה , קופות גמל והשתלמות . עלינו  להבין כי האוצר מעוניין בנזילות ושקיפות ושלך ולי יש היום  את הכוח 

תתקשר אליי נעזור לך מה לעשות עם הכסף שלך 
 
הפניקס ביטוח
הראל ביטוח
קבוצת מגדל ביטוח
מנורה מבטחים
כלל ביטוח
איילון ביטוח
פסגות
אלטשולר שחם
הכשרה
ביטוח חקלאי
שלמה
שומרה
כל הזכויות שמורות  ©   דודי בן ציון סוכנות לביטוח (2018) בע"מ|  טלפון: 077-4644547       נייד: 050-4644545         פקס: 077-4644548         כתובת: ת.ד 143 שדרות
לשכת סוכני הביטוח בישראל
CFP